2011. szeptember 11., vasárnap

269.

Deon

- Jaaa! - ejtem ki hosszabban a szót, majd próbálom visszaidézni a Ryuuichi mellett szolgáló srácot, de egyelőre nem voltam túlságosan azzal elfoglalva, kik vesznek körül, hogy néznek ki. Az arcokra nagyjából emlékszem, így erős gondolkodás után eszembe jut, ki lehet az a Shinji. - Jóóó! - vidulok még jobban fel. - Asszem, vágom, melyik srác az – osztom meg Asaméval is az örömöm tárgyát, majd elröhögöm magam. - Pont így terveztem, hogy majd csak akkor szólok Tatsukinak, hogy megtalál a lakásán, ha már szívta eleget a fogát. Beszólt egy velőset és vészidőben sem feledkezem meg a kölcsönökről, amikkel tartozom embereknek – újságolom immár kifejezetten vidáman, ravaszdi képpel, miközben elzárom a csapot és én is kilépek a tusból. - Egyébként nem veszi csak úgy észre, mert nagyon ritkán jár a kéglijében. Mindig másnál csövel, vagy szunyál pár órát délelőtt a szalonban, kinyitja, dolgozik, órák múlva becsukja, majd kezdi a másik fajta munkáit – magyarázom el Asaménak könnyedén, míg megtörölközöm. A kérdés meglep és elgondolkodtat. Az az igazság, hogy ilyesmi sosem jutott eszembe. - Kettőt és könnyebbet – mondom. - Az egyetlen dolog, ami eszembe jutott, az a ragasztott cucc, de kicsi az esélye, hogy ilyet belátható időn belül talál valaki és nem csicsás csillogó borzadály. Amúgy a hatása sem valami eredeti – teszem hozzá fintorogva. Kicsattogok a szobába, a hajamat csak kicsavartam, úgyhogy csöpög belőle a víz, és egyetlen öltözékem a törölközőm, de nem zavartatom nagyon magam, lázasan gondolkodom, mit kéne tanítanom Shinjinek magamról, hogy hiteles Deon-pótlék legyen belőle. Persze azt azért rohadtul nem díjaznám, ha valamilyen érthetetlen oknál fogva közel is akarnának testileg lenni egymással Asaméval, mert kiiktatom a srácot az életünkből revans címszó alatt.


Kíváncsi leszek, milyen képet vágnak majd az új Shinhez és az új Deonhoz. Shinji fekete lesz némi szőkével, én meg nagyobb részt szőke, mint fekete és reményeim szerint pink lesz a hajam egy része. Asame és Kazu arcát nézném meg a legszívesebben, de utóbbit sajnos nem ma láthatom. Nem baj, majd holnap újra bemutatkozom neki.

- Bírom, amikor egy rugóra jár az agyunk – osztom meg Asaméval. - Szerinted mit kéne tanítanom Shinnek? Van ötletem nekem is, de kívülről nem látom magam – teszem hozzá, nehogy azt higgye, pedig nem is. Szinte kész mondatok formálódtak már meg a fejemben, amin röhögni fog Shinji, de pont ez a lényeg. - Egyébként milyen karakterű a srác? - kérdezem meg ezt is.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése