2011. szeptember 11., vasárnap

270.

Asame

- Én is ezt szeretném – húzom ravasz mosolyra szám, mikor közli, hogy kicsit meg akarja szívatni Tatsukit. - Nem nézem jó szemmel, ha hülyének tartanak, márpedig a te Tatsukid erősen azt az érzetet keltette bennem, hogy hülyének néz, mikor válasz helyett visszakérdeztem és nem véletlenül – jelentem ki. - De lényegtelen. Lehet, hogy ő is nagyot tud harapni, ha valami nincs a kedvére, de én sem fogok meghunyászkodni még neki sem – közlöm tárgyilagosan. - Akkor a piercing kilőve, majd improvizálunk, ha mást nem, azt hazudja, hogy kivette őket – vonom meg vállam. - Nem lesz nagy feladat számára. Shinji elég csendes – kezdek bele, és az ágyra ülve rágyújtok. - Ryuu szerint gyorsan tanul és rendkívül precízen dolgozik. Amit én tudok, illetve olvastam róla, az többnyire a családjára vonatkozik. Nem túl rég került hozzám és Ryuuichi vette a szárnyai alá, hogy megtanítson neki néhány olyan dolgot, amit ő tud. Állítólag a srác okos és ragaszkodik az elképzeléseihez, de meggyőzhető típus, ha jól érvelsz neki. Jó a helyzetfelismerő képessége is... de úgy körülbelül ennyi, amit meg tudok veled osztani róla, mert többnyire csak szakmailag foglalkoztunk vele mindketten. Mellesleg ő lesz Naoto helyett a továbbiakban Ryuuval... - mondom csendesen. - Tedd egy kicsit Deonossá, ez lenne a cél, persze parancsra senki nem lesz hirtelen nagyszájú és lázadó, de valami fogalma legyen róla, milyennek is kell lennie. A hisztit hagyd ki a projektből – mosolyodom el. - Azt elég tőled hallgatnom, ha olyanod van – kacsintok rá, majd mélyet szippantok a cigarettámból. - Ilyenekre gondoltam nagyjából – nézek rá komolyan, majd elgondolkodom, hogy mi az, amit még esetleg jó lenne tudnia testőrömnek ahhoz, hogy hiteles lehessen, de más nem jut eszembe.


Megvárom míg Deon felöltözik és elkészül, majd átmegyünk a dolgozószobámba. Ryuu ott felejtette az aktát az asztalomon, így odaadom Deonnak, hogy nézzen bele nyugodtan, hogy legyen valami fogalma a srácról, mire megérkeznek.

- Ha végeztünk, és téged is biztonságban tudhatunk, tájékoztatom Nishidát és Asahitot a tervünkről. Minden úgy marad, ahogy eddig volt, tartjuk az eredeti terveinket is - közlöm vele a dolgokat, majd leülök helyemre. Ha Fei netán elkapná ma este Shinjit, mindenképpen ki kell hoznom onnan őt, akárhány embert kell ezért megölnöm, nem fog érdekelni. Tudom, hogy Ryuuichi számára fontos a kölyök és nem azért foglalkozott vele ennyit, hogy rögtön az első nagyobb bevetésénél kilőjék mellőle. Nekem sem célom még egy temetést elintézni... Hamarosan megérkezik Ryuuichi és Shinji is a kért cuccokkal, így mikor belépnek a dolgozószobába, minden kertelés nélkül állok elő nekik a tervünkkel. - Shinji veszi át Deon szerepét egy időre. Reményeim szerint csak ma estére, ha a számításaim bejönnek, Deont pedig biztonságba helyezzük - közlöm egyszerűen és röviden a döntésünket. - Ha Fei ma éjjel el akarja rabolni Deont, rábaszik – jelentem ki.

- Ez baromság – jelenti ki Ryuu határozottan. - Asame, ha Fei emberei tudják, kit kell elrabolni, akkor kurvára nem vered át őket ezzel – magyarázza.

- Igaz, de Fei sem kapja meg Deont – mondom komolyan. - Ha pedig nem tudják, Shinjit fogják elvinni Feinek.

- És ott helyben lövi őt agyon... Ne haragudj, de én ebbe nem egyezem bele, semmiképpen sem - jelenti ki határozottan.

- Ha ez történne, kihozzuk őt onnan... élve! Minden marad az eredeti terv szerint. Amint gáz van, már ugrunk is, az sem érdekel, ha fél Tokió lángokba fog borulni. Ma éjjel Fei megtanulja, hogy nem szórakozhat velem csak úgy.

- Őrültség, de bízom benned - mondja Ryuu meghajolva, majd Shinjire pillantok. Beleegyezően bólint ő is.

- Rád bízom őt, Deon. Menj és intézd, amit kértem – kérem őt csendesen, s miután távoztak Shinjivel, Ryuura pillantok. Tudom, mit érez, de muszáj ezt tennünk. - Megígérem, hogy kihozom onnan, ha elkapnák őt... mindegy, milyen áron – teszem testőröm vállára kezem. - Shinji képes megvédeni magát ilyen helyzetben, Deon még nem. Tud jelezni, ha gond lenne?

- Tud. A testőrség órájában van egy jeladó – mondja kimérten. - Ha baj lenne, elég megnyomnia az órán lévő gombot, ezzel tud jelezni. Ezt a jelzést minden testőr megkapja, aki az egy kilométeres körzetén belül tartózkodik. - magyarázza is meg röviden felvázolva a működését a dolognak, mire egy aprót bólintok. Tökéletes lesz.


Akkor kezdődjön a színjáték.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése