EijiHirtelen kerülök alulra és hiába vagyok benne biztos, hogy fájdalmainak kell lennie azok után, hogy Tatsuki megdugta, simán lenyom az ágyra. Próbálom levetni magamról, ficánkolok alatta, kihúzni a kezem a markából, de... nem csak, hogy nem megy... azért nem megy, mert nem merem teljes erőből csinálni. Nem ismerem ezt a srácot, azt viszont már tudom róla, hogy a céljai elérése érdekében bármire képes. Eladja önszántából a lelkét Tatsukinak, bármeddig elmegy és bármit megtesz, ha cserébe védelmet és jobb életet biztosíthat a kistestvéreinek. Tehát elvetemült. Kellően ahhoz, hogy ne legyek biztos benne, hogy ha belemarok, nem kapom vissza. Kellően ahhoz is, hogy hiába tartozik immár Tatsukihoz, s nyilván tudja, hogy én ki-mi vagyok, meg fog ruházni, ha nem állok le. És mégsem bírok leállni, megadni magam. Annyira sokszor meg kellett tennem, mikor legszívesebben üvöltöttem volna a fájdalomtól, ütöttem, haraptam, rúgtam volna, csakhogy vége legyen…
Azt mondja, nem akar kitúrni, de már akkor megtette, amikor felébresztette Tatsuki figyelmét. Ha valakihez ő ragaszkodik, be fogja invesztálni Deonhoz, megtalálja a módját, erre mérget vennék. És mindegy, hogy Deon mit lát bennem, mert Tatsuki el fogja intézni, hogy eltűnjek és helyettem Jeremyt taníthassa. Tudom, hogy el fog tüntetni, ha holnap nem tudja meggyőzni Deont az igazáról, mert nem bír elviselni. Gyanítom, hogy akit igazából akar - és ezért indult be a felettem terpeszkedő srácra is -, az Deon. Én olyan vetélytárs vagyok Tatsuki számára, akit kiüthet, csak el kell tudnia hitetni Deonnal, hogy jogos volt. Aztán ha sikerül közel kerülnie hozzá, ha nem, Jeremyt megtartja kefélésre, mert hasonlít rá egy kicsit.
Morgok és üvöltözöm végig, hogy ne kelljen hallanom a hangját, mégis minden szó tisztán eléri a fülemet. Addig tart lent, míg én fel nem adom, míg belőlem el nem fogy az élet. Rosszal kezdtem... Megint alul maradtam, erőtlenül, elveszve, egyedül. El fogja tőlem venni Deont. El fogja Jeremy intézni, hogy Tatsukinak adjon igazat és vagy ki leszek nyírva, vagy vissza leszek küldve oda, ahonnan jöttem, esetleg még azt el tudom képzelni, hogy eladnak szajhának Kínába. El fogom veszíteni végleg Deont és már nem jut eszembe semmi, amit ez ellen tehetnék. Nem vagyok elég erős és nem vagyok elég okos, hogy le tudjam győzni ezt a gigászira nőtt problémát. Elvesztem...
Már csak sírni tudok. Semmit sem változott a helyzet ahhoz képest, ami fél évvel ezelőtt volt – ugyanúgy nem tudom érvényesíteni az akaratom, nincs menekvés, megaláznak, letaposnak, kihasználnak, ami miatt már csak sírni tudok, ennyire vagyok képes. A különbség per pillanat csupán annyi, hogy most nem a sarokban gubbasztva zokogok, hanem egy nálam valamivel magasabb és erősebb srác alatt kiterítve. Legyőzötten és elásva.
Nem is ismer, de ő tudja, hogy ostoba és értéktelen vagyok.
Elereszti a kezem és miközben arra kér, ne sírjak, letörli a könnyeimet. Semmi értelme ennek a tettnek a részéről, mert azok csak tovább folynak, ám azzal, hogy eleresztett, felkínálta a lehetőséget, hogy támadjak, hogy megüssem. És én ütök. Hiába kér bocsánatot tőlem, mert belém rúgott, már megtette. Én csak segíteni akartam neki, megakadályozni, hogy abba a helyzetbe kerüljön, amibe én. Jót akartam, ahogy Deon tanított. Erre pedig az volt a válasz, hogy megmart. Erőtlenül püfölöm a vállát, beleütök kétszer, majd harmadszor, negyedszerre azonban már nem vagyok rá képes. Nincs miért – igaza volt. Nincs miért harcolnunk, mert én már réges-régen elvesztettem a csatát, ő pedig most rohan a vesztébe ezerrel. A kezem visszahanyatlik az ágyra és elfordítom a fejem is Jeremytől. Nem válaszolok a kérdéseire, hiszen egyértelmű, hogy mindenre igen a válasz. Percekig csak hallgatok, aztán mégis megéled bennem az ellenállás, újraindul a roham, hogy levessem magamról a srácot. Valósággal dobálom magam alatta és szabad kezemmel is eltolom őt.