Shinji végül megérkezik és odaadja a kért cuccokat. Elveszem tőle, de egyelőre nem indulok vissza Asame szobájába. Ennyit még talán várhatnak ezek a kötszerek, úgyis azt mondta Akihito, hogy hagyni kell kicsit a sebet, hogy szellőzzön. Megvárom, míg Shinji ledobja magáról a kabátot és kinyitva az ablakot rágyújt. Nem lehetett egyszerű menet a mai nap neki és tényleg nem volt időm beavatni szinte semmibe, így valahol kicsit bűntudatom van, de azt hiszem, most akkor megejthetjük ezt a beszélgetést is. Azonban előbb szeretném, ha ő tájékoztatna, mi történt az Elerden-háznál. Leülök a kanapéra és várok.
- Most már igazán beavathatnál – szólal meg végül. - Elég kellemetlen volt, hogy csak én nem tudtam arról, mi a fészkes fene van – vallja meg komótosan szívva a cigarettáját. Oké, igaza van, ezzel nem vitázom. - Mellesleg nem volt semmi gond. Lux három emberrel jött oda, ott volt a Deonnak szánt másik testőr is, az a Bakari, meg még pár ember, Tatsuki szerint ők is velünk voltak, gondolom, valami alvilági figurák – teszi hozzá. - Lux persze angolul pofázott végig. Nem értettem mindent, de nem tett le Deonról. Magának akarja őt és ezt meg is mondta a kölyöknek. Másról nem esett szó. Persze az öreg remekül játszik, sikerül beszúrnia egyet Deonnak, ami padlóra küldte őt, de rendben van. Azért nem jöttünk egyből vissza, hogy lenyugodhasson – oszt meg velem ennyit, de érzem, hogy ennél kicsit többről van szó, azonban az, hogy nem ad ki minden infót, őszinte elismerést vált ki belőlem. Tényleg remek testőre és bizalmasa lesz Deonnak. Megoszt dolgokat, de csak annyit, amennyi tényleg szükséges, s azokat, amik olyanok, hogy a kölyökre vonatkoznak, elhallgatja. Mégis csak jó választás volt, bármennyire is fiatal.
- Remek. És Lux továbbra sem tett le arról, hogy négyszemközt beszéljen Deonnal, gondolom – kérdezem, bár inkább kijelentés, mint kérdés, mire megcsóválja fejét, hogy nem. Az öreg mindenképpen Deonnal akar beszélni. Abból márpedig nem fog enni. Meg kell beszélnünk Asaméval, mi lesz a következő lépés. - Két ember Akihitoé volt ott – mondom komolyan. - Valamennyit tudtunk általuk a dologról és egyelőre örülünk, hogy nincs gond – osztom meg vele, mire Akihito is megjelenik a kötszereket keresve. Odaadom neki. - Amit tudnod kell, részben már tudod. Lux Deont akarja. Ő volt a mentora egy darabig, míg Deon meg nem sérült. Deon apja, Nathan eladta a fiát a kínainak és most Lux ezért akarja mindenáron őt. Lux egy kínai nemes, aki azért jött Japánba több másik nemessel együtt, hogy elkezdjék megerősíteni a Triádok pozícióját. Területet akarnak, nekünk pedig meg kell ezt akadályoznunk úgy, hogy ne robbanjon ki háború a két ország között – mondom csendesen. Aki végül elnézést kér és kimegy. Ő már gondolom, tud a dolgokról és persze mindenáron el akarja látni a főnököt. - Fei csak egy lépcső volt. Neki kellett volna leszállítania Deont Luxnak. Mellesleg az öreg remekül játszott, mert felhasználta Feit, miközben két bérgyilkost küldött Asaméra aznap éjjel, hogy intézzék el. Szerencsénkre ez nem jött össze neki, de tény, hogy nem sokon múlott – árulom el neki ezeket az infókat is.
- Volt alkalmam beszélni Tatsukival, mikor Nishida-samánál jártunk – kezd bele, én pedig hátradőlök kíváncsian, hogy ebből mit akar majd kihozni. - Deon elég makacs és öntörvényű, ha jól vettem ki a szavaiból és nehezen meggyőzhető... Legalábbis szereti érvényre juttatni az akaratát – osztja meg velem. - A gyógyszeréről már tudok, illetve annyit, amennyit megosztott velem a verseny napján, míg hasonmást csinált belőlem. Igazából sok mindent elmondott magáról, de te voltál pár napig a közelében - jelenti ki komolyan. Voltam és tapasztaltam sok mindent.
- Deon tényleg elég öntörvényű – mosolyodom el. - Már az első nap megpróbált minket az őrületbe kergetni Naotoval, csak nem sikerült neki. Voltak szép húzásai – nevetem el magam. - Nem szereti, ha parancsolnak neki, valamint a testi kontaktusokért sem rajong, mint a karon ragadás és ilyenek – osztom meg vele. - Arról nem is beszélve, hogy kellemes perceket tud szerezni az embernek, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja – mondom komolyan. - De lehet vele normálisan is együttműködni. Persze nekem azért megmutatta, hogy bármire képes – kuncogom fejemet csóválva, ahogy eszembe jut az ablak-jelenete, Shinji pedig értetlenül néz rám. - Asame megkért, hogy vigyem le neki Deont a dojoba – kezdek bele. - Persze a kölyök nem volt ennyire oda az ötletért és húzta az időt rendesen. Meguntam és a cigijét a kávéjába dobtam. Válaszul kiugrott az ablakon – osztom meg Ninoval, mire felnevet ő is. - Én meg hirtelen kaptam tőle infarktust, majd idegbajt...
- Azt megnéztem volna – mosolyogja. - Legközelebb hívjatok fel, ha ilyen van – nevet még mindig. Látom, tetszik neki.
- Szóval Deon akaratos, ha vannak elképzelései, de tényleg lehet vele beszélni normálisan és együttműködni is – magyarázom tovább, Akihito pedig újra csatlakozik hozzánk, de ideges. Asame már megint kitalált valamit? Nagyon kemény dolognak kell lennie, ha Aki ennyire felhúzta magát, mert ritka, hogy Asame ilyen reakciót váltson ki belőle. Ledobja magát az egyik fotelbe és rágyújt. Majdnem úgy füstölög, mint a cigarettája. - Mi történt?
- Semmi veszélyes. Asame egy makacs fasz, rosszabb, mint egy hisztis menstruáló kislány, de legalább elmúlik nála. Szokásos faszagyerek ötpercét éli, így otthagytam. Mellesleg azt üzeni, hogy ha lehet, figyeljünk oda a továbbiakban, mert Lux HIV fertőzött, és kért, hogy tájékoztasd erről Nishidát is – mondja komolyan, mire már nyúlok is a telefonomért.
- Régóta? - kérdez rá Shinji, mire Aki megrázza fejét.
- Az öreg szeret nagykanállal habzsolni és odavan a csinos kis fiúcskákért. Rábaszott... Tatsuki elintézte, hogy megfertőződjön a vírussal – árulja el, Nishida meg végre felveszi a telefont.
- Elnézést, hogy ilyenkor zavarom, Nishida-sama. Asame-sama arra kért, hogy tájékoztassam önt, legyenek óvatosak Luxszal. A férfi HIV fertőzött.... Nem... Értettem – mondom feleletként, majd lerakom én is a telefont. Gyorsan ment a dolog. - Deon Asaméval van?
- Nem, nincs. Otthagytam én is, hogy legyen ideje lehiggadni, majd két óra múlva ránézek, addigra lenyugszik kellően. Ne aggódj érte, most nem lesz semmi baja, a krém, amit hoztam neki, gyulladáscsökkentő, jó fertőzés ellen és van benne némi nyugtató is. Lehet, mire visszamegyünk, már aludni fog – árulja el mosolyogva. - Próbáljátok kicsit több dologba bevonni viszont, ha úgy akarja, mert tehetetlennek érzi magát és ez nála kurvára ki tudja verni a biztosítékot, de ezt nagyon jól tudod – néz rám, mire bólintok. - Mindenesetre most már rendbe jön, gondoskodom róla, hogy így legyen. Ha letelik a két óra, szeretném, ha segítenél, nem akarom, hogy tüdőgyulladást kapjon, az nem cél, így nem fekhet abban a vizes szarba egész éjjel – mondja határozottan.
- Persze, természetesen... Aki-sama...
- Ne samazz már, mert kiugrom az ablakon! - Shinji pedig felröhög. Na szép... Ennyit erről.
- Most már igazán beavathatnál – szólal meg végül. - Elég kellemetlen volt, hogy csak én nem tudtam arról, mi a fészkes fene van – vallja meg komótosan szívva a cigarettáját. Oké, igaza van, ezzel nem vitázom. - Mellesleg nem volt semmi gond. Lux három emberrel jött oda, ott volt a Deonnak szánt másik testőr is, az a Bakari, meg még pár ember, Tatsuki szerint ők is velünk voltak, gondolom, valami alvilági figurák – teszi hozzá. - Lux persze angolul pofázott végig. Nem értettem mindent, de nem tett le Deonról. Magának akarja őt és ezt meg is mondta a kölyöknek. Másról nem esett szó. Persze az öreg remekül játszik, sikerül beszúrnia egyet Deonnak, ami padlóra küldte őt, de rendben van. Azért nem jöttünk egyből vissza, hogy lenyugodhasson – oszt meg velem ennyit, de érzem, hogy ennél kicsit többről van szó, azonban az, hogy nem ad ki minden infót, őszinte elismerést vált ki belőlem. Tényleg remek testőre és bizalmasa lesz Deonnak. Megoszt dolgokat, de csak annyit, amennyi tényleg szükséges, s azokat, amik olyanok, hogy a kölyökre vonatkoznak, elhallgatja. Mégis csak jó választás volt, bármennyire is fiatal.
- Remek. És Lux továbbra sem tett le arról, hogy négyszemközt beszéljen Deonnal, gondolom – kérdezem, bár inkább kijelentés, mint kérdés, mire megcsóválja fejét, hogy nem. Az öreg mindenképpen Deonnal akar beszélni. Abból márpedig nem fog enni. Meg kell beszélnünk Asaméval, mi lesz a következő lépés. - Két ember Akihitoé volt ott – mondom komolyan. - Valamennyit tudtunk általuk a dologról és egyelőre örülünk, hogy nincs gond – osztom meg vele, mire Akihito is megjelenik a kötszereket keresve. Odaadom neki. - Amit tudnod kell, részben már tudod. Lux Deont akarja. Ő volt a mentora egy darabig, míg Deon meg nem sérült. Deon apja, Nathan eladta a fiát a kínainak és most Lux ezért akarja mindenáron őt. Lux egy kínai nemes, aki azért jött Japánba több másik nemessel együtt, hogy elkezdjék megerősíteni a Triádok pozícióját. Területet akarnak, nekünk pedig meg kell ezt akadályoznunk úgy, hogy ne robbanjon ki háború a két ország között – mondom csendesen. Aki végül elnézést kér és kimegy. Ő már gondolom, tud a dolgokról és persze mindenáron el akarja látni a főnököt. - Fei csak egy lépcső volt. Neki kellett volna leszállítania Deont Luxnak. Mellesleg az öreg remekül játszott, mert felhasználta Feit, miközben két bérgyilkost küldött Asaméra aznap éjjel, hogy intézzék el. Szerencsénkre ez nem jött össze neki, de tény, hogy nem sokon múlott – árulom el neki ezeket az infókat is.
- Volt alkalmam beszélni Tatsukival, mikor Nishida-samánál jártunk – kezd bele, én pedig hátradőlök kíváncsian, hogy ebből mit akar majd kihozni. - Deon elég makacs és öntörvényű, ha jól vettem ki a szavaiból és nehezen meggyőzhető... Legalábbis szereti érvényre juttatni az akaratát – osztja meg velem. - A gyógyszeréről már tudok, illetve annyit, amennyit megosztott velem a verseny napján, míg hasonmást csinált belőlem. Igazából sok mindent elmondott magáról, de te voltál pár napig a közelében - jelenti ki komolyan. Voltam és tapasztaltam sok mindent.
- Deon tényleg elég öntörvényű – mosolyodom el. - Már az első nap megpróbált minket az őrületbe kergetni Naotoval, csak nem sikerült neki. Voltak szép húzásai – nevetem el magam. - Nem szereti, ha parancsolnak neki, valamint a testi kontaktusokért sem rajong, mint a karon ragadás és ilyenek – osztom meg vele. - Arról nem is beszélve, hogy kellemes perceket tud szerezni az embernek, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja – mondom komolyan. - De lehet vele normálisan is együttműködni. Persze nekem azért megmutatta, hogy bármire képes – kuncogom fejemet csóválva, ahogy eszembe jut az ablak-jelenete, Shinji pedig értetlenül néz rám. - Asame megkért, hogy vigyem le neki Deont a dojoba – kezdek bele. - Persze a kölyök nem volt ennyire oda az ötletért és húzta az időt rendesen. Meguntam és a cigijét a kávéjába dobtam. Válaszul kiugrott az ablakon – osztom meg Ninoval, mire felnevet ő is. - Én meg hirtelen kaptam tőle infarktust, majd idegbajt...
- Azt megnéztem volna – mosolyogja. - Legközelebb hívjatok fel, ha ilyen van – nevet még mindig. Látom, tetszik neki.
- Szóval Deon akaratos, ha vannak elképzelései, de tényleg lehet vele beszélni normálisan és együttműködni is – magyarázom tovább, Akihito pedig újra csatlakozik hozzánk, de ideges. Asame már megint kitalált valamit? Nagyon kemény dolognak kell lennie, ha Aki ennyire felhúzta magát, mert ritka, hogy Asame ilyen reakciót váltson ki belőle. Ledobja magát az egyik fotelbe és rágyújt. Majdnem úgy füstölög, mint a cigarettája. - Mi történt?
- Semmi veszélyes. Asame egy makacs fasz, rosszabb, mint egy hisztis menstruáló kislány, de legalább elmúlik nála. Szokásos faszagyerek ötpercét éli, így otthagytam. Mellesleg azt üzeni, hogy ha lehet, figyeljünk oda a továbbiakban, mert Lux HIV fertőzött, és kért, hogy tájékoztasd erről Nishidát is – mondja komolyan, mire már nyúlok is a telefonomért.
- Régóta? - kérdez rá Shinji, mire Aki megrázza fejét.
- Az öreg szeret nagykanállal habzsolni és odavan a csinos kis fiúcskákért. Rábaszott... Tatsuki elintézte, hogy megfertőződjön a vírussal – árulja el, Nishida meg végre felveszi a telefont.
- Elnézést, hogy ilyenkor zavarom, Nishida-sama. Asame-sama arra kért, hogy tájékoztassam önt, legyenek óvatosak Luxszal. A férfi HIV fertőzött.... Nem... Értettem – mondom feleletként, majd lerakom én is a telefont. Gyorsan ment a dolog. - Deon Asaméval van?
- Nem, nincs. Otthagytam én is, hogy legyen ideje lehiggadni, majd két óra múlva ránézek, addigra lenyugszik kellően. Ne aggódj érte, most nem lesz semmi baja, a krém, amit hoztam neki, gyulladáscsökkentő, jó fertőzés ellen és van benne némi nyugtató is. Lehet, mire visszamegyünk, már aludni fog – árulja el mosolyogva. - Próbáljátok kicsit több dologba bevonni viszont, ha úgy akarja, mert tehetetlennek érzi magát és ez nála kurvára ki tudja verni a biztosítékot, de ezt nagyon jól tudod – néz rám, mire bólintok. - Mindenesetre most már rendbe jön, gondoskodom róla, hogy így legyen. Ha letelik a két óra, szeretném, ha segítenél, nem akarom, hogy tüdőgyulladást kapjon, az nem cél, így nem fekhet abban a vizes szarba egész éjjel – mondja határozottan.
- Persze, természetesen... Aki-sama...
- Ne samazz már, mert kiugrom az ablakon! - Shinji pedig felröhög. Na szép... Ennyit erről.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése