Asame
Deon feszült és ez nyugtalanít kicsit, de nem akarom még jobban zavarba hozni azzal, hogy figyelem őt. Ráadásul a yukatát is rosszul kötötte meg. Ami annyira nem gond, de azért figyelmeztetni fogom erre legközelebb, ugyanis tradicionálisan a köpeny bal oldali végét hajtják rá a jobb oldalira, fordítva csak a halottak felravatalozásán szokás, élő személynek balszerencsét hoz. Nem tudom, mennyire lehet igaz ez a babona, de mindig jobb félni, mint megijedni.
Talán beszélgetnem kéne vele, ahogy Makikoval is szoktam, de egyszerűen most annyira jólesik, amit a lány művel, hogy képtelen vagyok értelmes mondatokat összeszedni. Végül mégis összeszedem magam, s halkan megszólalok.
- Szombaton megint gyorsulási versenyt rendez Nishida – kezdek bele. - Lévén kijelentette, hogy kötelező rajta megjelennem, így kénytelen leszek elmenni. Ha gondolod, velem jöhetsz, ha nem, akkor elmegyek egyedül, megnézem, mit akar – mondom csendesen. - Nem kertelek, jobban örülnék annak, ha nem kéne megjelennünk, van egy olyan érzésem, hogy Fei odapofátlankodik – mondom ki komolyan. - Talán pont ezért akarja Nishida, hogy odamenjek...
Az előérzeteim az esetek többségében mindig bejönnek és ezt nagyon is utálom. Most az egyszer azonban nagyon remélem, hogy nincs igazam. Nem félek attól, hogy mi lesz, állok elébe és bízom abban, hogy van annyi esze annak a kínai vadbaromnak, hogy nem csinál balhét egy ilyen rendezvényen. Azzal tényleg kivívná a Szindikátus gyűlöletét és elindítana vele egy hatalmas lavinát.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése