2011. szeptember 11., vasárnap

140.

Asame

Hosszú percekig nézünk egymással farkasszemet. Ebben a játékban az a legjobb, hogy már megint nem kell semmit tennem, hogy lapozgassak benne és elolvassak minden olyan információt, ami jelenleg számomra igenis fontos lehet. Persze, jöhettem volna szépen csendben utána, míg átrágja magát a dolgokon, de abban van izgalom? Sajnálom, Deon, túlságosan tetszik az, amit akarva-akaratlanul is produkálsz ilyenkor. Miért is kellett volna a könnyebb utat választanom? Tényleg világosítsam fel róla, miért így, és miért nem úgy? Úgy látszik, muszáj lesz, különben nem jutunk ötről a hatra. Egészen közel hajolok hozzá, nem eresztve pillantását.

- Még mindig nyitott könyv vagy előttem – mondom neki csendesen. - Nagyon is jól látom, mi bajod. Ilyenkor foggal-körömmel küzdesz az ellen, hogy bárki bármiben megmásítsa az akaratod, miközben észre sem vetted, hogy már rég megtetted... Pontosan ezért nem úgy cselekedtem, ahogy te azt felvázoltad, mert nem akarlak megtörni. Azt akartam, hogy harcolj meg az akaratodért, hogy ne kelljen felvenned a ruhát, hogy igenis küzdj érte... A lázadásod kevés, nekem az kell, hogy vedd a bátorságod és pofázz vissza, ha nem tetszik valami, ahogy most is... Ettől függetlenül – fogom meg csuklóit és lefejtve őt a fotelról állok fel, de még nem eresztem. Fogásom bár nem durva, de érezhetően erős. - Nem engedek sem abból, hogy jössz, sem abból, hogy ebben... - zárom le a témát, majd elengedve őt, nem törődve semmivel lépek ki szobájából.


Szobám felé veszem az irányt. Felőlem játszhatunk így is. Akkor megint szépen vissza a régi koncepcióhoz. Adok valamit, az meg már az ő dolga, hogy elfogadja-e vagy sem... Ha nem, nem, alkunak pedig egyelőre nincs helye továbbra sem. Belépve az ajtón leveszem magamról a zakót, majd nekiállok előkeresni egy fehér inget, hozzá fekete öltönnyel és nyakkendővel. Készülődöm, mert nem szeretek semmit sem elkapkodni, bár még nem fogok nekiállni a zuhanyzásnak. Ahhoz még elég korán van és van egy sanda gyanúm, hogy ezzel még nincs vége a Deonnal vívott csatának mára...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése