Lassan nekiállok én is készülődni, bár elég vegyes érzelmekkel. Bízom Nii-sanban, de valami azt súgja, nem lesz túl könnyű ez az este, így mielőtt nekilátnék a zuhanynak, az ágyra huppanok és telefonom a kezembe véve írok egy rövid... egy hosszabb üzenetet Deonnak:
„Nem tudom, hogy vagy vele, nekem pokolian rossz előérzeteim vannak a ma estével kapcsolatban. Valami azt súgja, hogy jobb lenne hagyni az egészet a fenébe, és ez most nagyon nem tetszik nekem. Nishida mellett hozzászoktam a rázós helyzetekhez, de ez most teljesen más, Deon, és nem tudom megmagyarázni, miért. Mindegy, megyek készülődni, nem tartalak fel. Ott találkozunk! Kazu”
Elküldve neki az üzenetet ledobom az ágyra a telefonom és a fürdőbe lépve, ruháim ledobálva állok be a meleg víz alá, ami most egy cseppet sem nyugtat meg. Hosszú percekig ázom alatta, míg végül kilépek, s egy a derekamra csavart törülközővel a szekrényhez csattogok. Kedvenc szerelésem halászom elő, egy motoros bőrszerkót a hozzátartozó motoros dzsekivel. Ez most tökéletes lesz a mai napra, azt hiszem. Pont végzek az öltözködéssel, mikor Nishi lép be hozzám, ám most cseppet sem tetszik, amit az arcán látok. Gondterhelt és ez nem jelent semmi jót. Az meg pláne, hogy elhúzva kabátját egy pisztolyt vesz elő és az ágyra teszi azt. Kérdőn pillantok rá. Nagyon ritka az olyan alkalom, amikor ezt teszi. Olyankor mindig gond van, vagy gond várható.
- Elővigyázatosság – mondja csendesen, de ezzel most nem nyugtat meg semennyire sem. Elveszem a fegyvert és becsúsztatom nadrágom korcába. Nem faggatom őt. Ha akarja, úgyis megosztja velem, ha nem, akkor akármennyire is könyörgöm neki, hallgatni fog, mint a sír. És most Nii-san bőszen hallgat, arcán még mindig gondterheltséggel. Elé térdelek és tenyereim közé fogva arcát csókolom meg. Végre elmosolyodik és ezzel az én arcomra is sikerül mosolyt csalnia.
Nem csalódom Asaméban. Kilenc előtt alig tíz perccel megérkezik végül Deonnal az oldalán, aki miután köszöntötte Nishit, elindul hozzám. Intek Asaménak, majd újra Deonra és az autómra koncentrálok. Lassan végül a többiek is befutnak szépen sorban. Hitsuji és Hiroto érkezik harmadiknak, majd megjelenik Keiyuu is Naganoval az oldalán, s a srác egyből Hirotohoz libeg. Ebben a hacukában tényleg olyan, mintha libegne, vagy tipegne. A fene se tudja eldönteni, ami viszont meglep, hogy Hiroto nem jön ide hozzám és egyáltalán nem kezd el arcoskodni. Kezd nekem ez az egész helyzet túl gyanússá válni. Vajon mi a fene készül itt? Nishida még mindig ideges, Asame olyan képet vág, mintha bármelyik pillanatban ránk omolhat az egész parkolóház.
Motor bőgése zavarja meg gondolataimat, s egy fekete Subaru Imprezza gurul be. A V6-os bár kevésbé szépen muzsikál, a hat hengernek köszönhetően az Imprezza gyönyörűen dorombol. Asahito és Yoru szállnak ki az autóból. Meg sem lepődöm azon, hogy milyen szerelésben jöttek. Tényleg olyanok, mint egy rockbanda szépfiúi. Fejemmel intek Deonnak, hogy menjünk egy kört a kocsival, mielőtt megkezdődik a verseny és miután ő is beszállt és elindultunk, csak csendesen kérdezem meg tőle.
- Mi a fene folyik itt?
Végighallgatva őt még idegesebb leszek, de igyekszem lenyugtatni magam. Ha igaz, amit elmondott, akkor tényleg kurva nagy szarban vagyunk és az is érthető, miért vágott olyan képet Nishida, mint amilyet. A verseny közepéig azonban nem történik semmi. Az első futamomra készülök, majd mikor az egyik hölgyemény elindítja a versenyt, már teljesen kikapcsol az agyam és csak a verseny marad. Tövig nyomom a gázpedált, s bár könnyedén győzöm le a Corollát, nem érzem stabilnak magam alatt az autót, így azonnal szólok a szerelőknek, hogy nézzék át, míg én nekidőlve rágyújtok és megkínálom Deont is.
Talán a verseny háromnegyedénél járunk, mikor zűrzavar támad és négy sötétített üveges X6-os jelenik meg a parkolóban. Fei és az emberei végül csak idetolták a képüket. Nem mozdulok, és Deonnak is csak a mozdulataimmal jelzek, hogy maradjon mellettem. Asame, Nishida és Asahito lépnek a kínai kutya elé, aki láthatólag elég feltűnően keres valakit, majd mikor mereven bámul rám, azonnal kapcsolok. Az a köcsög Deont akarja, így elrugaszkodva az autótól félig a kölyök elé állok. Nem tetszik, ahogy elvigyorodik.
- Be lehet még szállni a buliba? - kérdezi szinte cseverészve és oldalra pillant az embereire. Nem szarozott, annyi szent. Hányan is jöttek? Lássuk csak. Autónként öt ember, az annyi, mint Feijel együtt húsz. Remek. Mi yakuzánként vagyunk itt fejenként hat testőrrel... Hogy én de rühellem a matekot...! A lényeg, hogy még mindig nem a kínai van előnyben és ez valamelyest megnyugtató. De még mindig édeskevés ahhoz, hogy bátran kijelentsem, nem lesz semmi balhé, mert lesz.
- Jobb lesz, ha eltakarodsz innen – morog Feire Asame azzal a kegyetlen ridegséggel, amit már annyi éven át megszoktam tőle. Még mindig a hideg ráz ki ilyenkor a hangjától.
- Tudtommal nem zártkörű a rendezvény, így jogom van nekem is itt lenni, mint a tulajdonodban lévő éttermek és kaszinók leendő tulajdonosa – vonja meg vállát Fei. - Apropó, remélem, a szajhád jó az ágyban, mert miután kicsináltalak, igényt tartok rá is - mosolyodik el gúnyosan. - Vagy nevezzem inkább a pártfogoltadnak? - teszi fel az egymillió jenes kérdést Fei, de Asame meg sem rezdül a kijelentésre, csak előrántja fegyverét. - Ejnye... Már megint ez a kedves fogadtatás...
- Húzd el a beled, de kurva gyorsan! - morogja Asame, mire Fei emberei is fegyvert rántanak. Nishida, Asahito és a testőrség is így tesz. Én is előkapom a Nii-santól kapottat, még mindig félig takarva Deont. Ha nem tudnám, hogy mi a pálya, azt hinném, egy ócska filmforgatáson vagyunk, ahol mindenki megmutatja, kinek van nagyobb fegyvere és ki a gyorsabb. Csend lesz úrrá a parkolóban, nyomasztó csend. Ki lesz az első, aki lövöldözni kezd?
Végighallgatva őt még idegesebb leszek, de igyekszem lenyugtatni magam. Ha igaz, amit elmondott, akkor tényleg kurva nagy szarban vagyunk és az is érthető, miért vágott olyan képet Nishida, mint amilyet. A verseny közepéig azonban nem történik semmi. Az első futamomra készülök, majd mikor az egyik hölgyemény elindítja a versenyt, már teljesen kikapcsol az agyam és csak a verseny marad. Tövig nyomom a gázpedált, s bár könnyedén győzöm le a Corollát, nem érzem stabilnak magam alatt az autót, így azonnal szólok a szerelőknek, hogy nézzék át, míg én nekidőlve rágyújtok és megkínálom Deont is.
Talán a verseny háromnegyedénél járunk, mikor zűrzavar támad és négy sötétített üveges X6-os jelenik meg a parkolóban. Fei és az emberei végül csak idetolták a képüket. Nem mozdulok, és Deonnak is csak a mozdulataimmal jelzek, hogy maradjon mellettem. Asame, Nishida és Asahito lépnek a kínai kutya elé, aki láthatólag elég feltűnően keres valakit, majd mikor mereven bámul rám, azonnal kapcsolok. Az a köcsög Deont akarja, így elrugaszkodva az autótól félig a kölyök elé állok. Nem tetszik, ahogy elvigyorodik.
- Be lehet még szállni a buliba? - kérdezi szinte cseverészve és oldalra pillant az embereire. Nem szarozott, annyi szent. Hányan is jöttek? Lássuk csak. Autónként öt ember, az annyi, mint Feijel együtt húsz. Remek. Mi yakuzánként vagyunk itt fejenként hat testőrrel... Hogy én de rühellem a matekot...! A lényeg, hogy még mindig nem a kínai van előnyben és ez valamelyest megnyugtató. De még mindig édeskevés ahhoz, hogy bátran kijelentsem, nem lesz semmi balhé, mert lesz.
- Jobb lesz, ha eltakarodsz innen – morog Feire Asame azzal a kegyetlen ridegséggel, amit már annyi éven át megszoktam tőle. Még mindig a hideg ráz ki ilyenkor a hangjától.
- Tudtommal nem zártkörű a rendezvény, így jogom van nekem is itt lenni, mint a tulajdonodban lévő éttermek és kaszinók leendő tulajdonosa – vonja meg vállát Fei. - Apropó, remélem, a szajhád jó az ágyban, mert miután kicsináltalak, igényt tartok rá is - mosolyodik el gúnyosan. - Vagy nevezzem inkább a pártfogoltadnak? - teszi fel az egymillió jenes kérdést Fei, de Asame meg sem rezdül a kijelentésre, csak előrántja fegyverét. - Ejnye... Már megint ez a kedves fogadtatás...
- Húzd el a beled, de kurva gyorsan! - morogja Asame, mire Fei emberei is fegyvert rántanak. Nishida, Asahito és a testőrség is így tesz. Én is előkapom a Nii-santól kapottat, még mindig félig takarva Deont. Ha nem tudnám, hogy mi a pálya, azt hinném, egy ócska filmforgatáson vagyunk, ahol mindenki megmutatja, kinek van nagyobb fegyvere és ki a gyorsabb. Csend lesz úrrá a parkolóban, nyomasztó csend. Ki lesz az első, aki lövöldözni kezd?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése