2011. szeptember 11., vasárnap

280.

Ryuuichi

Mikor előkerül Shinji, megkönnyebbülök. Szegényt csúnyán elverték, de jól van. Elhadarja nekem, hogy Asame ott maradt Feijel, s miután végzünk a kínai embereivel, elindulok utána oda, ahova vezet. Összefutunk Asaméval és megkönnyebbülök, mikor látom, hogy megúszta néhány csúnyább vágással az egészet, ám hirtelen felbukkan mögötte egy testőr és rászegez a fegyvert. Még rá tudok kiáltani, hogy vigyázzon, ám a golyó eltalálja őt. Én is tüzet nyitok, s miután a férfi élettelenül esik össze, Asaméhoz rohanok. Eszméletlen. A golyó a szíve fölött a vállánál fúródott be, talán épp csak egy centin múlott, hogy ne egyenesen oda fúródjon. Shinji segít őt felemelni, majd elindulunk vele kifele. Asahito-sama amint meglát minket, azonnal odajön hozzánk és az autójához vezet minket. Berakom őt a hátsóülésre és előhalászom a Mazda kulcsait Asame zsebéből.

- Gyere utánunk! - kérem Shinjit, aki bólint és már fut is a Mazdáért. Asahito végül indít és megkérdezi, hova vigyen minket. - Haza – jelentem ki és öltönyöm zsebébe nyúlva előhalászom a telefont. Takashit hívom. Elmondom neki, mi történt, hogy mire számítson, mire közli velem, hogy összeszed minden szükséges felszerelést és azonnal indul. Asame nem fest túl jól. Egyre sápadtabb a vérveszteségtől, de magához tér, még ha csak egy rövid időre is. Azt kéri, hívjam fel Deont, hogy hívjam őt haza. Aprót bólintok kérésén, de egyelőre nem teljesítem azt. Miután megérkezünk, Asahito segít őt felvinni a szobájába. Takashi már vár minket, nem szarozik sokat, segítek lehámozni Asaméról a felsőjét, s miután ezzel megvagyunk, Takashi beköt neki egy infúziót, majd nekiáll kioperálni a golyót Asame vállából. Nem tudom, mennyi idő telik el, talán háromnegyed óra, mire végez.

- Túl sok vért vesztett, azonnal szüksége van transzfúzióra! - jelenti ki komolyan, mire aprót bólintok. Asahito a testvére, ha minden igaz, az ő vére megfelel erre. Remélem, Takashi elhozott mindent. Kimegyek a férfihoz és elnézést kérve tőle megszólítom.

- Asahito-sama, segítenie kell... Asame-samának vérre van szüksége, azonnal... Kérem – hajolok meg előtte, mire megfogja a vállam. Nem akadékoskodik, csak bólint. Yoru is vele megy, le sem lehetne vakarni Asahitoról, de ez érdekel most a legkevésbé. Otthagyom őket, majd bemegyek Asame dolgozószobájába. Kivettem zsebéből a telefonját. Megkeresem benne Deon számát és tárcsázom. Hamar felveszi szerencsére.

- Ryuu vagyok! - szólok bele gyorsan. - Haza kell jönnöd. Hol szedjelek fel? - hadarom el neki a kérdéseket.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése