Yoru beszélni kezd, én pedig visszateszem fejem a térdeimre és a nadrágomra csöpögő, a szövetben eltűnő cseppeket nézem, melyek a szemeimből potyognak. Végül csak eljutott oda az egész beszélgetés, ahova akartam, csak épp azt nem kalkuláltam bele, hogy a srác tud olyasmit mondani, amitől megnyalom a padlót. De végülis teljesen igaza volt és ez megnevettet. Felemelem a fejem és megtörlöm a szemeimet, majd a medencéhez csúszom és a kezemmel játszani kezdek a benne lévő vízzel.
- Asame egyszer azt monda, beszélni a félelmeinkről nem szégyen – kezdek hozzá halk hangon. – Persze ezt nem mindenki tudja és nem mindenki mer szembeszállni önmagával, hogy megossza, mitől fél, mit érez, mire gondol, mit szeretne – folytatom a játékommal vert fodrozódásokat figyelve. – Én például nagyon félek, hogy elveszítem őt és ezért csinálok most mindent annyira elszántan. Azt remélem, ha látja, hogy minden rendben van, hajlandó lesz pihenni, a gyógyulásra koncentrálni. Nem olyan nagy lutri, hogy fog-e, mert úgy vélem, meg tudjuk győzni, de azért bennem van a para, hogy valami olyasmi történik, amihez tényleg ő kell – vallom be, ezzel megmagyarázva azt is, mitől vagyok annyira feszült, mint amennyire. - Mindig keresem az ok-okozat összefüggéseket, mert ha tudom, mi az ok, az okozat már egyértelmű, és mindig az okot kell kezelni, hogy az okozat is elmúljon – magyarázom Yorunak. – Te is tudod, hogy hülyén kezelted a szitut, valszeg ő is rájött, hogy nem a legokosabb módját választotta, hogy bevallja, mi van. Az ok egyértelmű, szeretitek egymást és nem akartok a másiknak fájdalmat okozni. Lehet, hogy nem is jó irányból közelítettem meg először az okot, amiért nem mondta el neked, hogy beteg. Nem azért, mert keménynek akar látszani, hanem mert fél.
- Asame egyszer azt monda, beszélni a félelmeinkről nem szégyen – kezdek hozzá halk hangon. – Persze ezt nem mindenki tudja és nem mindenki mer szembeszállni önmagával, hogy megossza, mitől fél, mit érez, mire gondol, mit szeretne – folytatom a játékommal vert fodrozódásokat figyelve. – Én például nagyon félek, hogy elveszítem őt és ezért csinálok most mindent annyira elszántan. Azt remélem, ha látja, hogy minden rendben van, hajlandó lesz pihenni, a gyógyulásra koncentrálni. Nem olyan nagy lutri, hogy fog-e, mert úgy vélem, meg tudjuk győzni, de azért bennem van a para, hogy valami olyasmi történik, amihez tényleg ő kell – vallom be, ezzel megmagyarázva azt is, mitől vagyok annyira feszült, mint amennyire. - Mindig keresem az ok-okozat összefüggéseket, mert ha tudom, mi az ok, az okozat már egyértelmű, és mindig az okot kell kezelni, hogy az okozat is elmúljon – magyarázom Yorunak. – Te is tudod, hogy hülyén kezelted a szitut, valszeg ő is rájött, hogy nem a legokosabb módját választotta, hogy bevallja, mi van. Az ok egyértelmű, szeretitek egymást és nem akartok a másiknak fájdalmat okozni. Lehet, hogy nem is jó irányból közelítettem meg először az okot, amiért nem mondta el neked, hogy beteg. Nem azért, mert keménynek akar látszani, hanem mert fél.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése