2011. szeptember 6., kedd

32.

Asame

Azon felvetésére, miszerint én nem tisztelem Ryuut, már nem reagálok. Sok mindent nem tud és nem lát még. Főleg azzal kapcsolatban, hogyan bánok Ryuuval és Naotoval. Ő csak azt látja, mint mindenki kívülről, hogy ugyanúgy ugranak az első szavamra, mint az engedelmes kutyák többsége, azt persze már nem, hogy sokszor vitatom meg velük egy-egy üzleti partnerem kívánságát és dolgát. Több szem többet lát alapon. Elvonulok átöltözni. Magamra veszem a hakamát és a fehér kimonót, és így térek vissza a társaságukba, hogy az egyik tatamira telepedhessek és nézzem őket. Tényleg kíváncsi vagyok, mit tud kihozni Akihito a kölyökből, mert ahogy észrevettem, ő is meglátta benne azokat a lehetőségeket, amiket én. Megnyugtató, felettébb...

- Na akkor, vágd magad vigyázzba – vigyorogja barátom, majd azért csak elrendezgeti a kölyköt. - Majdnem tökéletes, na jó, ne vágj ilyen képet, mert a dojo szellemei világgá szaladnak tőle, kölyök – lép hátrébb tőle és elveszi az egyik gyakorló wakizashit, hogy aztán egyből támadást indítson ellene. A reakciók azok, amiket várok és Akihito is várt, mert elvigyorodik. A kölyök hátrébb lép és maga elé kapja a kezét, mint egy védekezésképpen. - Ügyes, akkor ezt most próbáld meg úgy, hogy nem akarsz mindenáron megfékezni – magyarázza. - Amikor valaki feléd támad, az vagy dühből teszi, vagy baromságból, na de... a lendület a lényege mindennek. A támadód mozgásban van, nincs vele nehéz dolgod, ha feléd lép, próbálhatod erővel megállítani, de inkább ésszel csináld – mondja, s a kölyök mellé lép, csuklóinál megfogja kezét és felvetet vele egy egyszerű tartást. - Ha jön a támadás – magyarázza a mozdulatsort -, egyszerűen elég, ha egy fél fordulattal – mutatja is azonnal, vezetve Deont - kitérsz előle... - Elengedi a kölyköt és elé lép, majd újra felé támad a késsel...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése