2011. szeptember 11., vasárnap

339.

Asame

Elmosolyodom azon, amit Shinjiről mond. Bár még nem volt szerencsém megtapasztalni, mit tud a srác, úgy látom, Deonnak bejött Shinji személye. Nem is bánom, ha kijön vele. Remélhetőleg lesz még időm megtapasztalni, Shinji mennyire jó vérebanyag. Végighallgatom, amiket elmond, sok tekintetben a kölyökből tényleg remek yakuza lesz, s bár vannak kapcsolataim az alvilággal, nem annyi, és nem olyan szinten, mint neki, így mindenképpen jól jön ez az ideiglenes szövetség Tatsukival. Amiket elmondott, arra is valahol fel vagyok készülve. Arra, hogy előbb-utóbb komoly összetűzések elé nézek Tatsukival, hiszen mindketten Deont választottuk arra, hogy az utódunk legyen. Érdekes lesz, már előre látom.

- Igen, a testőreimet gondosan válogatom meg – mondom komolyan Deonnak. Ehhez az alvilági dologhoz nem igazán kívánok hozzászólni, mert nagyon nincs miért. Nincs tapasztalatom benne, informátoraim vannak, néhány kapcsolat, de körülbelül ennyi, se több. - Melléd is olyan vérebet akarok adni, aki méltó a feladathoz, ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy megígértem Tatsukinak, engedem, hogy tanítson téged. Ha ez azzal jár, hogy el kell viselnem azt, hogy ad melléd egy testőrt, legyen. Nem szólok bele. Tartalak annyira felnőttnek, hogy el tudd dönteni, kell-e neked az a fickó vagy sem, ha ő is elfogad téged, ahogy azt mondta. Rád bízom a dolgot - jelentem ki komolyan. Tényleg hiszem azt, hogy a kölyök képes önállóan dönteni. Tegye meg, ez is része a tanulásnak. Tanulja meg megválogatni az embereit a maga módján, ahogy azt említette a piercingesével kapcsolatban is. Bele a mély vízbe... - Visszatérve Shinjire és Ryuura. Elvesztettem a fonalat a dologgal kapcsolatban – mondom komolyan. - Mikor szóba került, hogy Shinji kerüljön Naoto helyére, Ryuu már akkor is pedzegette a témát, hogy kit rakjon melléd testőrnek. Egy ideje tudom, hogy az a terve, hogy a fiát képzi ki erre a feladatra, ám elgondolkodott azon is, hogy Shinjit kapod – vonom meg vállam, miközben újra rágyújtok. - A dolog képlékeny. Jelenleg azért van veled Shinji, mert engem nem kell kísérgetniük, így természetesen őt kapod, míg Ryuu itthon intézi a dolgokat. Megbízik a kölyök képességeiben. Amit láttam Shinjiről a papírokból, azt kell mondjam, nem alaptalanul, de az éles helyzetekben jön elő az, ki mennyire rátermett egy ilyen feladatra. Aznap éjjel, mikor Feit megtámadtuk, bizonyított – árulom el Deonnak. - Másrészről, valószínűleg azért is kapod Shinjit, mert nem bízik Tatsukiban, ahogy én sem. Ideiglenesen szövetséget kötöttünk, de ez hogy meddig tart... majd meglátjuk – mondom kimérten. - Nem életcélom összeugrani mindenkivel, aki a közeledbe kerül bármilyen szinten és nem a yakuzavilág vagy a testőrség tagja, de azért valljuk be, ha logikusan nézed a dolgokat, Tatsuki kiválasztott magának, igényt tart rád valamilyen szinten, mint mester a tanítványára, mint utódra... Én is. Attól függetlenül, hogy köztünk ennél jóval többről is szó van, mint pusztán utód-mester kapcsolatról – mosolyodom el halványan. - Ebből azonban lehet gondunk a későbbiekben, ez valószínűleg elkerülhetetlen lesz.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése