2011. szeptember 6., kedd

35.

Asame

Leemelek két gyakorlókardot a tartóállványról, az egyiket pedig Akihitonak dobom, aki könnyedén kapja elé. Még mindig széles vigyor ül az arcán, pedig tudja, hogy most nem fogom kímélni. Mondjuk sosem szoktam. Felveszek egy támadóállást, és Akihito figyelmét végre magamra vonom, aki ugyanúgy tesz mint én, s végre komollyá változnak vonásai. Ő kezdeményez, egy egyszerű támadással nyit, mely elől könnyen ellépek és fordulok vele szembe, hogy megkezdjem az ellentámadást. Szinte szinkronban mozdulunk. A fa kardok hangosan csattannak, megtörve az eddigi csendet. Támad, visszatámadok, majd fordítunk a dolgokon. A védések és támadások folyamatosan váltják egymást. Akihitot nem egyszerű becsapni, de még mindig meg tudom tenni.


Most viszont elsősorban azért vagyok itt, hogy a kölyök tanuljon, így elnyújtom a barátommal való küzdelmet. Minél több technikát és mozdulatot bevetve. És Akihito most partner ebben, megérti a szándékom. Ő is technikázik, támad és védi magát, hogy az egész tűnjön hirtelen egy jól megkomponált táncformációnak. Végül anélkül, hogy megadnám magam, félredobom kardom. Áttérünk a pusztakezes küzdelemre. Ő is ezt teszi.


Mindketten felvesszük az alapállást. Megint hagyom, hogy ő nyisson. A gyakorlatban azok a mozdulatok, melyeket a kölyökkel gyakoroltattunk, sokkal gyorsabbá válnak. Nem ütjük meg egymást. Nem ez a cél. Támad, kivédem azzal a módszerrel, amit Deonnak tanított. Ennél a küzdősportnál a gyorsaság is fontos. Mozdulataim gyorsak, de nem kapkodóak, most én támadom Akihitot. A földre visz, de nem hagyom magam. A földharc az a része ennek a harcművészetnek, melyet elég hamar el kell sajátítania az embernek. Könnyedén ugrom talpra és hagyom, hogy megint Aki kezdeményezzen.


Gyors támadást indít, másik technikát alkalmazok, most Aki kerül a földre, hátrabukfencezik, felkapja a gyakorlókardot és támad, hárítom és az állványhoz lépve én is elveszek egy másikat. Megint támad, megint védem, kiütöm kezéből a kardot, térdre kényszerítem.

- Öregszel – lihegem, majd felsegítem a földről.

- A tanítvány túlszárnyalja mesterét – vigyorog rám.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése