Rövid kopogás zavarja meg kettőnk beszélgetését, és egy „szabad” után végül Shinji jelenik meg, kezében egy laptoppal. Deon elkéri tőle azt és megkezdődik kettejük között a rögtönzött szópárbaj, amit valószínűleg már sms-ben elkezdtek. Nem szólok bele, csak figyelem őket. Deon, azt hiszem, jól járt Shinjivel még ilyen szempontból is, mert a testőre bizony visszavág neki, nem zavartatva magát azzal, hogy én is ott vagyok és hallgatom az egészet. Nem is baj, kell, hogy más is merjen Deonnal ellenkezni, heccelődni, és a kettejük közti szópárbaj szerencsére nem egy éles vita képét vetíti előre, pusztán jól érzik magukat egymás vérét szívva. Remek segítsége lesz Deonnak, ha tényleg olyan jók a képességei, mint azt Ryuu is mondta. Nem a tudását kérdőjelezem meg persze, bebizonyította a versenyen is, hogy azokkal nincs gond, sokkal inkább arra, hogy hogyan érvel, milyen meglátásai vannak és hogy mennyire lehet őt meggyőzni könnyen vagy sem. Mindenképpen azt szeretném, ha nem lenne egyszerűen befolyásolható, hanem igenis megmaradna objektívnek az olyan helyzetekben, amikor arra szükség van. Shinji végül meghajolva elköszön tőlünk és távozik, mire Deon kapásból betalál egy érdekes kérdéssel.
- Meg tudsz tanítani a használatára?
- Ha vállalod az áldozat szerepét - jelentem ki komoly képpel, ravasz mosollyal.
- Mivel kigyilkoltad a fabábút, most rajtam akarsz gyakorolni? - kérdezi meg kuncogva. - Ha nyoma marad a dolognak, rajtad próbálom ki a tudásomat. Egyébként simán.
- Átaludtam volna azt a részt, mikor erről beszéltél nekem? Nem rémlik, hogy említetted volna, hogy odavagy az ilyen játékokért... - heccelem őt kicsit komoly, elgondolkodó képet vágva.
- Mert beszéltünk ilyesmiről? - kérdezi meg ártatlanul. - Gondolom, nem aludtál volna, ha ilyen téma kerül terítékre - teszi hozzá vigyorogva.
- Sosem lehet tudni, lehet, a fejemet is beütöttem, és most részleges amnéziám van, amit szintén eltitkoltok... - Deon felnevet.
- Meg tudsz tanítani a használatára?
- Ha vállalod az áldozat szerepét - jelentem ki komoly képpel, ravasz mosollyal.
- Mivel kigyilkoltad a fabábút, most rajtam akarsz gyakorolni? - kérdezi meg kuncogva. - Ha nyoma marad a dolognak, rajtad próbálom ki a tudásomat. Egyébként simán.
- Átaludtam volna azt a részt, mikor erről beszéltél nekem? Nem rémlik, hogy említetted volna, hogy odavagy az ilyen játékokért... - heccelem őt kicsit komoly, elgondolkodó képet vágva.
- Mert beszéltünk ilyesmiről? - kérdezi meg ártatlanul. - Gondolom, nem aludtál volna, ha ilyen téma kerül terítékre - teszi hozzá vigyorogva.
- Sosem lehet tudni, lehet, a fejemet is beütöttem, és most részleges amnéziám van, amit szintén eltitkoltok... - Deon felnevet.
- Én nem tudok ilyesmiről, szóval neked kell visszaemlékezned. De nem már, hogy egy ilyen dolgot képes lennél elfelejteni! - szól rám kicsit hangosabban, de még mindig nevetve.
- Lehet, jobban jársz, ha visszakéred Shinjitől a tollat és a jegyzettömböt, mert nekem lesz rá szükségem – mondom végül. - Mellesleg ígértem neked egy fejmosást, amiért elhallgattátok Naoto temetését... úgyhogy... érezd magad lecseszve miatta.
- Szerintem semmi baja a memóriádnak - válaszol némi hallgatás után, majd a saját cigije után nyúl. - Ha tudtad volna és arra kérünk, hogy maradj az ágyban, megteszed? - kérdezi őszintén, miközben rágyújt.
- Morogva, de igen – válaszolok végül.
- Lehet, jobban jársz, ha visszakéred Shinjitől a tollat és a jegyzettömböt, mert nekem lesz rá szükségem – mondom végül. - Mellesleg ígértem neked egy fejmosást, amiért elhallgattátok Naoto temetését... úgyhogy... érezd magad lecseszve miatta.
- Szerintem semmi baja a memóriádnak - válaszol némi hallgatás után, majd a saját cigije után nyúl. - Ha tudtad volna és arra kérünk, hogy maradj az ágyban, megteszed? - kérdezi őszintén, miközben rágyújt.
- Morogva, de igen – válaszolok végül.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése