2011. szeptember 6., kedd

37.

Asame

Miért is éreztem, hogy valami hasonlóra számíthatok tőle? Ja persze, mert ilyet ma még nem kaptam tőle. Várható volt, szinte menetrendszerű. Mi is lesz ez után a műsor? Valamit kitalál, hogy vagy engem, vagy Naotot felbosszantsa. Ryuunak ma kimenőt adtam, foglalkozzon néha a családjával is, ám mielőtt Deon tovább folytatná a kívánságlista-írást szóban, leintem és előveszem a telefonom. Szó se róla, Ayako olyan képet vág, amitől még engem is kirázna a hideg. Na igen, az öreglány eléggé régimódi még. Ryuuichit hívom. Alig pár csengés után testőröm azonnal felveszi.

- Hime-chan kiverte a hisztit a pipere cuccai miatt, mit tudsz róluk? - kérdezem minden kertelés nélkül, komoly hangnemben. - Értem... Ja ne! - teszem le a telefont és folytatom az evést. Bár nem vagyok régimódi, azt azért megtanították, hogy vagy eszel, vagy beszélsz. Azzal, ha mással foglalkozol az evés helyett, megsérted az ételt, amit eléd raktak. Mindig is faszságnak tartottam, és most is, de most csak azért sem vagyok hajlandó semmit sem mondani Hime-channak. Fortyogjon egy kicsit még, engem rohadtul nem zavar, Ayako meg úgyis elintézi, ha valami nem tetszik neki.


Miután befejezem az evést, rágyújtok. Ez már amolyan rituálé, amiért persze megint szúrós pillantásokat kapok Ayakótól. Hát istenem. Még mindig én vagyok a ház ura és ha nekem itt van kedvem rágyújtani, akkor itt is fogok.

- Csináljon nekem egy kávét, Ayako – kérem a hölgyet. - És a kölyöknek is... - teszem hozzá. - Na csibém, az a nagy büdös harci helyzet, hogy magadnak köszönheted azt, hogy nincsenek még nálad a pipere cuccaid – mondom szigorú ridegséggel. - Ryuu reggel elintézte, csak az ablakjeleneted után nem volt rá ingerenciája, hogy odaadja... Nem is értem, miért – fújom ki a füstöt, s teszek úgy, mintha elmerengnék. - A többit majd meglátom, előbb tegyél le valamit az asztalra, csibe... Tudod, régen is így működtek a dolgok, cserekereskedelemnek hívták... Szabad vagy délutánra – jelentem ki végül és eloltom a cigarettámat. - Ha bármi nyűgöd lenne, megtalálsz a dolgozószobámban – indulok meg kifelé az említett helyiség felé.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése