2011. szeptember 12., hétfő

419.

Shinji

Hallgatom őket csendben, egy helyben állva, igazából ez most inkább hármukra tartozik, mint rám, viszont egyre többet tudok meg társamról. Bakarinak nincs mi vagy ki számítson, elvették tőle, vagy ő maga szabadult meg tőlük, nem tudom, nem látok bele a fejébe azért, mindenesetre sok mindent megmagyaráz. Hogy miért mogorva, hogy miért ennyire üres a tekintete, s bár nem mond el semmit, könnyen sikerül levonnom ezeket a következtetéseket. Ahogy azt is, hogy nem túl boldog attól, hogy kapásból nem egy, de két kölyköt, legalábbis hozzá képest mindenképpen két kölyköt varrtak a nyakába, s mikor Deon idegesen leugrik az asztalról, hogy megmondja neki a magáét, egyszerűen csendre inti őt. Szavaiból kiérzem, hogy idővel meg fog békélni azzal, hogy mellénk került, s bár morog, mindent megtesz azért, hogy véghez vigye, amire felesküdött. Nem kell aggódnod, kölyök, Bakari nem kényszerből van melletted, de igenis bassza a csőrét, hogy jóval fiatalabb nála a gazdája, hát még a társa, bár azért köztünk csak hat és fél év van. Mikor Norimasa kerül szóba, a hideg fut végig hátamon. Sukinak is volt vele dolga, meg is szívta rendesen, míg Mao nem hozott neki annyi pénzt a konyhára, hogy ki tudja fizetni neki az adósságát. Kezdem kicsit utálni, hogy volt közöm az alvilághoz. Hallgatom Asame szavait, miközben látom, hogy Deon ismét a kezemben lévő dossziét nézegeti. Valahogy oda kellene neki adnom, de nem itt és nem most. Majd később, s ezt igyekszem is jelezni a kölyöknek, mikor megszólal zsebemben a mobilom. Elnézést kérek mindenkitől és felveszem azt. Ryuu keres.

- Tessék – szólok bele, mire Ryuuichi egy komplett monológgal áll elő. - Ha végeztem Deonnál, megcsinálom, ne aggódj miatta – felelem elmosolyodva. Szegénynek megint meggyűlt a baja a géppel, hiába mondtam neki, hogy lelke van. - Nem tudom – felelem kurtán, miszerint tényleg fogalmam sincs arról, meddig tart még ez a dolog, lehet, még sokáig. - Hagyd ott, este tényleg megcsinálom - biztosítom őt arról, hogy nem fogom elfelejteni, sosem szoktam amúgy sem, amit megígérek, főleg neki, azzal leteszi a telefont.

- Ryuuichi volt? - kérdezi Asame, miután újra rájuk fordítom a figyelmemet, én pedig egy rövid "Igen." kíséretében meghajlok. - Minden rendben van?

- Meggyűlt a baja a géppel – felelem, Asame pedig újra Deonra és Bakarira fordítja a figyelmét. Én is ezt teszem. Kíváncsi vagyok, van-e még valami, amit a kölyök meg akar velünk beszélni.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése