2011. szeptember 12., hétfő

422.

Ryuuichi

- Ha csak ennyi a gondja, a szervizben utánajárhatunk, mibe kerülne egy magassági kormány beszerelése – válaszolok elmosolyodva. - Ha hivatalos ügyben kell intézkednünk, mindenképpen a saját járműparkot használjuk. Asame-sama általában a hetessel megy el itthonról, Deont is azzal szállítottuk eddig, a testőrség többnyire az X6-ost és az X5-ösöket használja – magyarázom, miközben felállok és az egyik szekrényhez lépek. - Itt tartjuk a kulcsokat, ha valamelyik autót szeretnéd elvinni, innen ki tudod venni a megfelelő slusszkulcsot, engedélyt sem kell kérned hozzá, elég, ha a szekrényben lévő füzetbe beírod, hogy te vitted el. A rendszámok le vannak adva a helyi rendőrségnek, így nem igazán zargatnak minket, ha kicsit gyorsabban megyünk a kelleténél. Asame-sama elég busásan tejel a zsaruknak havonta azért, hogy néhány dolog felett szemet hunyjanak – teszem hozzá -, így ezek praktikusabbak, de ettől függetlenül a sajátodat is használhatod. Ami még fontos, minden autóban van helyzetmeghatározó rendszer, ez azért is lényeges, mert így azonnal tudjuk, ha valahol bajba kerülnének az embereink, hogy hol találjuk meg őket vagy az autót. A kutyák miatt nem kell aggódni – felelem. - Soha sincsenek elengedve, mindig a fegyveres őrök mellett vannak pórázon, nem fognak megtámadni. A testőrök – lépek egy másik polchoz és emelek le egy viszonylag vastag dossziét, majd adom oda Bakarinak. - Itt van a névsor és a fényképük egy-két adattal még róluk. Mindegyikről külön aktát vezetünk, ha bármi érdekelne bármelyikkel kapcsolatban, itt azokat az aktákat is megtalálod – osztom meg vele ezt is. Deon testőreként joga van tudni ezekről és úgy érzem, megbízhatok benne teljes mértékben. - A civil ruha... Amint látod – intek fejemmel Shinji felé – a kölyök is el lett kapatva, mióta Deon mellett van, szóval ezt tényleg Deon dönti el, de ahogy nézem, nem kell haptákba vágnod magad mellette.

- Hallom ám – morogja Shinji teljesen belemerülve a munkába, mire mosolyogva megcsóválom a fejem.

- Tudom, azért mondom. Szóval a ruha, azt hiszem, nem igazán kérdés dolga. A testőrség egy adott fegyvertípust használ – veszem elő sajátomat és nyújtom oda Bakarinak -, de ha a sajátod jobban szereted, nincs akadálya. Ezekbe nem igazán szólunk bele. Vannak olyan testőreink, akik jobban szeretik például a Glockot a Magnum helyett, ezt igazából mindenki maga dönti el. Egy dolog van, ami viszont valahol kötelező. Mindenki egyenórát kap. Na nem azért, hogy ettől majd jól nézünk ki vagy villoghatunk vele a csajoknak a kocsmában. Az órákba egy vészjelző van építve. Mikor Shinjit elvitték Fei emberei, ezzel jelezte nekünk, hogy elrabolták, valamint ezáltal bekapcsolt egy helyzetmeghatározót is a szerkezetben, aminek a segítségével megtudtuk, hova viszik őt. Ez arra is jó, ha váratlanul megtámadná valaki a yakuzát, akkor ezáltal erősítést tudunk kérni a testőrségtől is – magyarázom tovább. - A név... azt használod, amelyiket szeretnéd, igazából ez itt lényegtelen, mert minden hónapban tisztán kapod meg azt a pénzt, ami ezért a munkáért jár – felelem. - Azt is te döntöd el, hogy zsebbe vagy számlára kéred, ezeket nem szabályozzuk. Mit nem mondtam még el? - kérdezem meg elgondolkodva, Shinji mobilja pedig megszólal, ő pedig elővéve azt olvassa el az üzenetet.

- Deonnál vagyok, ha kellek, a géphez ne nyúlj, befejezem, amint végeztem a kölyöknél – mondja kifelé menet, majd eltűnik bezárva maga mögött az ajtót.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése