2012. május 13., vasárnap

60.

Tatsuki

Figyelem, hogyan változik meg a kölyök arckifejezése. Felfogja, hogy nem csak én nem fogok semmit tenni, de ha ő sem, akkor Lucas még hosszadalmas, pokoli fájdalmakkal teljes, halálfélelemmel töltött ideig fog menetelni a pusztulásba. Csalódnék benne, ha ezt hagyná, mert a lelke... Az a megfoghatatlan valami a mellkasában - már ha tényleg ott van - teszi Jeremyt különlegessé a számomra. Dolgozhatnék olyanokkal, mint amilyen én voltam, de elég volt belőlük. Felkínálom a lehetőséget arra, hogy kiölje magából az érzéseket, hogy megtapasztalja a gyűlölet őrültségre hajazó örömét és nem akadályozom meg semmiben.


De nem kell benne csalódnom, pár perc után kikapja a kezemből a tőrt és meglepő határozottsággal átvágja a bátyja torkát. Szóval kegyelmet kap. A megbocsátás fontos folyamat, erre is Deon tanított meg engem, s hiába nem hittem neki, röhögtem szembe érte, végül meghajoltam az igaza előtt, ahogy Asame is. Ha nem így lett volna, minimum az egyikünk már rég halott lenne, ha nem öltük volna meg egymást a kölyökért folytatott ádáz harcban. Meg kellett bocsátanunk egymásnak, nekem azt, hogy el tudta csavarni Deon fejét, ezzel elvette tőlem, neki pedig azt, hogy begyűrtem magam alá és visszavettem tőle arra a rövid időre. És mivel képesek voltunk ezt megtenni, valahogy talán kölcsönösen tiszteljük egymást.


Úgy fest, Jeremy kezdi felfogni a dolgokat. Valahol megnyugszik, hogy Lucas halott, ám reszketni kezd és kiborul attól, hogy ő végzett vele. Talán a tette miatt is most kezd kiakadni, így figyelek rá, míg visszacsúsztatom a tokjába a tőrömet. Gyorsan változik a hangulata, valahogy leszámol magával és lehiggad. Furcsa kölyök... Várja, hogy lépjek vagy mondjak valamit én, ezért felsóhajtok.

- Mit vársz tőlem? – kérdezem meg nyíltan. – Én elégedett vagyok veled – teszem nyilvánvalóvá a véleményemet. – Mondtál még a kocsiban valami olyasmit, hogy tudsz megfelelő helyet a testvéreidnek. Miféle hely ez? És anyáddal mi a helyzet? – kérdezgetem meg. – A szalon nem játszótér, kölyköknek ott semmi keresnivalója, főleg, mert ha azt hiszik az alvilágiak, hogy az enyémek, megpróbálják elfogni, netán megölni őket.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése